Aranacak Kategori: Ülke Şehir Gezilecek Yer

Giriş Yap Üye Ol Gezi ve tatile dair aradığınız ne varsa burada...
16 Temmuz 2024 Salı

Kuzeyin İncisi

Nurşen Yıldız tarafından yazılan Kuzeyin İncisi adlı blog yazısını okuyorsunuz.

12 Ocak 2023
0 Yorum
406

Birkaç günlük bir gezi planlıyorsanız bu şehir tam size göre. Arabanızı merkezde park edip her yere yürüme giderek şehir turunu tamamlamak mümkün. Sokaklarında acaba kaybolur muyum diye sakın düşünmeyin buna garanti verebilirim asla kaybolmazsınız.

Şehrin simgesi haline gelmiş Tarihi Sinop Cezaevi belki ilk uğramak isteyeceğiniz yer olacaktır. Bu tarihi yapıyı gördükten sonra cadde üzerindeki Alaaddin Camii ve Pervane Medresesi ikinci durak noktanız olmalı ve medresenin bahçesinde oturup mutlaka kumda pişirilen kahveyle keyifli bir mola vermelisiniz.

Şahin tepesinden Sinop manzarasını kuş bakışı izlemek sizin için güzel bir deneyim olmanın yanı sıra fotoğraf çekmek için de mükemmel bir yer.

 Yürüyüş yapabileceğiniz dinlenip mola verebileceğiniz çay bahçeleri ile güzel bir sahile sahip olan Sinop’un denizinde yüzmek isterseniz merkezinde de buna imkan bulabiliyorsunuz. Bisiklet kiralayarak gezinizin devamını da böylede sürdürebilirsiniz. Paşa tabyaları ve Nisi gölüne  gidiyorken  biz bunu tercih ettik ve çok da eğlenceli oldu.

 Acıktığınızda deniz olan bir şehirde her ne kadar balık yenir dense de size ilk önerim Sinop mantısını tatmanız olur. Günü sonlandırırken denize açılan teknelerle güneşin batışını izlemek Sinop’a veda etmek gibi olacaktır. Mutlu insanların şehri Sinop tüm sakinliği ve güzelliği ile size iyi ki dedirtmeyi başaracaktır….

 

Paylaş
author
Nurşen Yıldız

Gezi bağımlısı, gezmeyi seven gezmeyi bir yaşam biçimi haline getiren gezi mubtelası.

Kuzeyin İncisi için yapılan yorumlar.
Lütfen Yorumunuzu Yazın
Cinsiyetiniz?